Sport

Real Madridit i rikthehen dy yjet nga lëndimi

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti ka marrë një lajm pozitiv para përballjes së nesërme (e shtunë) ndaj Gironas në kuadër të La Ligas.

Real Madridi është nikoqir i vendit të dytë, Gironas, në ndeshjen që pritet të zhvillohet në Santiago Bernabeu me fillim nga ora 18:30.

Ekipi mbretëror ka pasur shumë mungesa këtë sezon, sidomos në ndeshjet e fundit duke shkaktuar shumë probleme për trajnerin Ancelotti.

Megjithatë, skuadrës tashmë i janë kthyer dy nga yjet kryesore të ekipit dhe janë të gatshëm për përballjen ndaj Gironas.

Bëhet fjalë për sulmuesin Vinicius Jr dhe Antonio Rudiger, të cilët kanë kompletuar stërvitjen e sotme së bashku me ekipin.

“Vinicius është mirë, ai është gati të luajë. Rudiger u stërvit mirë sot dhe u ndje mirë. Ne do ta vlerësojmë nesër dhe do të vendosim”, deklaroi Ancelotti.

Megjithatë, trajneri italian nuk ka ngurruar t’i ftojë të dy lojtarët për ndeshjen e nesërme. /Telegrafi/

TOP10 Albanian Hits

TOP10 Albanian Hits

Ergebnisse anzeigen

Wird geladen ... Wird geladen ...

Reklama