Sport

Orari i ndeshjeve të Kosovës në Ligën e Kombeve

Kosova dje mësoi kundërshtarët që do t’i ketë në fazën e grupeve të Ligës së Kombeve.

Ndërkohë, sot sajti i njohur, Transfermarkt ka publikuar edhe orarin e plotë të ndeshjeve të “Dardanëve” në këtë edicion të Ligës së Kombeve.

Lexo Edhe:

Kosova e nis këtë cikël me ndeshjen ndaj Rumanisë si vendas më 6 shtator në orën 20:45, shkruan Gazeta Express.

Nga dy ndeshje përgjatë shtatorit, tetorit dhe nëntorit do të zhvillohen.

Ndeshja e fundit e Kosovës do të jetë më 18 nëntor përballë fituesit të play-outit mes Lituanisë dhe Gjibraltarit.

6 shtator: Kosova-Rumania

9 shtator: Qipro-Kosova

12 tetor: Lituania/Gjibraltari-Kosova

15 tetor: Kosova-Qipro

15 nëntor: Rumania-Kosova

18 nëntor: Kosova-Lituania/Gjibraltari

TOP10 Albanian Hits

TOP10 Albanian Hits

Ergebnisse anzeigen

Wird geladen ... Wird geladen ...

Reklama