Sport

Koeman i zhgënjyer me humbjen e Barcelonës nga Cadiz: Është vështirë të shpjegohet

Trajneri Ronald Koeman mbeti i zhgënjyer nga mënyra në të cilën ekipi i tij i Barcelonës humbi në Cadiz të shtunën me rezultat 3-1.

Katalanasit nuk arritën të vazhdojnë serinë pozitive të rezultateve dhe u befasuan nga Cadiz, në një ndeshje që e la të zhgënjyer trajnerin Koeman.

“Humbja është e vështirë të shpjegohet. Ne kemi ardhur këtu pas disa ndeshjeve të mira, por pjesa e parë nuk ishte e mirë”, ka thënë fillimisht Koeman pas ndeshjes.

“Ne ishim më mirë në pjesën e dytë, por mënyra në të cilën humbëm ishte e pabesueshme. Ne humbëm për shkak të një gabimi të papritur që nuk mund ta bësh. Ajo erdhi nga mos-përqendrimi. Qëndrimi nuk ishte i mirë sonte, dhe jo vetëm nga mbrojtësit”.

“Kjo mund të jetë arsyeja pse ne pranojmë gola. Nuk është e lehtë të shpjegosh atë gol të dytë”.

Barcelona dukej se i kishte kthyer gjërat në favor kohëve të fundit, dhe madje shumë kishin sugjeruar se ata mund të ishin në gjendje të riktheheshin në garën e titullit në La Liga, por kjo humbje e fundit mund të ndryshojë rrëfimin rreth klubit.

“Është një hap gjigant mbrapa në shanset tona për të luftuar për titullin e La Liga. Është zhgënjyese, por ne duhet ta pranojmë atë”, shtoi holandezi.

Koeman u pyet se si do të vepronte për të ndryshuar qëndrimin e lojtarëve të tij, por ai në vend të kësaj u përgjigj duke u përqendruar në Cadiz.

“Ju gjithmonë duhet të analizoni ndeshjet. Unë mendoj se kemi krijuar mjaft shanse; portieri i tyre [Jeremias Ledesma] ishte fenomenal. Por, ne kemi pranuar gola që nuk mund t’i imagjinoja”, përfundoi trajneri i Barcelonës. /Telegrafi/

Advertisement Small

Flickr

  • BMW-Isetta (Funny Face)
  • April
  • dépassement
  • Not sad but happiness
  • Roman
  • Phoebe
  • faire la caisse
  • old suit
  • unexpected visitors

About Author

ThemeForest

Collaboratively harness market-driven processes whereas resource-leveling internal or "organic" sources. Competently formulate.

Footer Text

Radio Nostalgjia është Radio me seli në Zvicer, kryesisht jemi një radio me platform vetëm online dhe mundohemi ti argetojmë mira shqipëtarë anë e mbanë botës. Jemi shumë te lidhur edhe me diasporen tonë të dashur, të cilet kanë kontribuar dhe po kontribojnë shumë në trojet shqipëtare.