Sport

Kasami me një gol të bukur me kokë i siguroi tri pikë Baselit

Mesfushori shqiptar, Pajtim Kasami i ka siguruar fitoren skuadrës së tij Baselit në ndeshjen ndaj Servettes.

Baseli ka fituar me shumë mund ndeshjen ndaj Servettes, në një takim ku pati shumë raste për shënim.

Futbollisti shqiptar golin e ka realizuar në minutat e parë të pjesës së dytë, teksa ky realizim doli të jetë edhe vendimtar për fitoren e Baselit.

Kasami ka shënuar edhe në pjesën e parë një gol të bukur, por që u anulua për pozitë jashtë loje.

Në këtë ndeshje si titullar ka filluar edhe Edon Zhegrova, i cili u zëvendësua më pastaj në minutën e 84-të.

Më këtë fitore Basel gjendet në pozitën e tretë me 13 pikë të grumbulluara. /Telegrafi/

Advertisement Small

Flickr

  • off-white
  • la comète
  • fuschia
  • la lectrice
  • when you pray for rain, you have to deal with the mud too
  • the last minute spoiler
  • Mental radar
  • Margot
  • alpha bravo charlie

About Author

ThemeForest

Collaboratively harness market-driven processes whereas resource-leveling internal or "organic" sources. Competently formulate.

Footer Text

Radio Nostalgjia është Radio me seli në Zvicer, kryesisht jemi një radio me platform vetëm online dhe mundohemi ti argetojmë mira shqipëtarë anë e mbanë botës. Jemi shumë te lidhur edhe me diasporen tonë të dashur, të cilet kanë kontribuar dhe po kontribojnë shumë në trojet shqipëtare.