ShowBiz

Vazhdojnë edhe sot homazhet për Rasim Thaçin-Cima

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku, bashkë me një pjesë të stafit të MKRS-së dhe me drejtuesit e institucioneve shtetërore të kulturës do të bëjnë homazhe para Teatrit Kombëtar të Kosovës, për ta nderuar figurën e artistit Rasim Thaçi – Cima.

Homazhet do të bëhen në orën 11:00.

Humoristi shqiptar ndërkohë ndërroi jetë të premten (26 mars) në moshën 71 vjeçare.

Vazhdojnë homazhet për ta nderuar figurën e aktorit Rasim Thaçi-Cima

Cima ka qenë i infektuar me COVID-19 dhe prej disa ditësh ishte i shtrirë në spital duke u trajtuar për virusin.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Advertisement Small

Flickr

  • le jeu
  • la criée
  • sefsery
  • la nature morte
  • le gros poisson
  • le poisson
  • les petits poissons hallucinogènes
  • kornite
  • kornite

About Author

ThemeForest

Collaboratively harness market-driven processes whereas resource-leveling internal or "organic" sources. Competently formulate.

Footer Text

Radio Nostalgjia është Radio me seli në Zvicer, kryesisht jemi një radio me platform vetëm online dhe mundohemi ti argetojmë mira shqipëtarë anë e mbanë botës. Jemi shumë te lidhur edhe me diasporen tonë të dashur, të cilet kanë kontribuar dhe po kontribojnë shumë në trojet shqipëtare.