ShowBiz

Stresi ikën nga Shqipëria në Kosovë, u arratis me veturë funeralesh

Reperi Stresi ka qenë shumë i përfolur gjatë këtyre ditëve në media, po aq sa vet protesta që është mbajtur në Tiranë për vrasjen e paprecedentë të Klodian Rashës.

Ai është shpallur madje në kërkim nga Policia e Shtetit, teksa mësohet se është arratisur drejt Kosovës.

Këtë e ka bërë të ditur në një dalje për “Prive” vet reperi, emri i vërtetë i të cilit është Arkimed Lushaj.

 

Ai madje ka treguar edhe mënyrën se si arriti të arratisej në Kosovë falë miqve të tij, duke u detyruar që përgjatë rrugës të largohet me një veturë funeralesh.

“Ishte shumë e vështirë se dje pas proteste janë dhënë urdhra që Stresi djali i Sali Lushës të merret në Drejtorinë e Policisë. Është shumë e vështirë me dal prej turme. Kemi dal, jemi bllokuar në një vend, u futëm në një kafene, kur pamë që protestuesit u drejtuan të Drejtoria, e kemi dit që krejt forcat policore shkojnë aty. Kemi marrë një shok temin që punon me makinat e varrimit. Vetëm për të dalë nga protesta. Kemi shkuar deri në Laç me të. Aty pastaj drejt Kosovës. I përshëndes krejt çunat që më prunë në Kosovë”, tha ai.

Duke theksuar se kishte një rol kyç në organizmin e protestës, Stresi u shpreh se nuk lejoi asnjë parti në protestën paqësore të prganizuar në Tiranë.

“S’kam leju asnjë parti aty, as PD-në teme. Edhe të kishte qenë PD- në pushtet, betohem në nënën teme që do kisha qenë kundra po të ishte”, theksoi tutje Stresi.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Advertisement Small

Flickr

  • Blue umbrellas
  • appeal
  • Bocca della Veritä
  • boxx
  • Cleaning day
  • postscript
  • Not far away
  • Jeu de pommes
  • Happy landing

About Author

ThemeForest

Collaboratively harness market-driven processes whereas resource-leveling internal or "organic" sources. Competently formulate.

Footer Text

Radio Nostalgjia është Radio me seli në Zvicer, kryesisht jemi një radio me platform vetëm online dhe mundohemi ti argetojmë mira shqipëtarë anë e mbanë botës. Jemi shumë te lidhur edhe me diasporen tonë të dashur, të cilet kanë kontribuar dhe po kontribojnë shumë në trojet shqipëtare.