ShowBiz

Labi: Diasporë mos dëgjoni njerëzit, të gjithë e dimë kush jeni ju dhe kush jemi ne!

Këngëtari nga Ferizaj, Labinot Tahiri, po vazhdon të jetë mjaft aktiv me postime në rrjete sociale.

Ai së fundmi ka ndarë me ndjekësit në Facebook një këngë të tij të titulluar “Gurbetqari”, të cilën e realizoi në vitin 2016.

Labi me këtë rast u uroi mirëseardhje diasporës duke theksuar se ‘e dimë të gjithë se kush jeni ju dhe kush jemi ne’.

Ky është postimi i plotë i Labit (pa ndërhyrje):

“E dashur DIASPORË, mirësevini në atdhun tuaj të shejtë Kosovë e Shqipërisë!

Mos degjoni njerëzit të cilët nuk kanë vlerë as pêr veten e vet!

Mos u beni merak, se e dim e gjithë shqiptaria se kush jeni ju dhe kush jemi ne!

Ju jeni BUKA e ne jemi UJI!

Pa njeri tjetrin jemi asgje!

Knaqeni shpirtin këto ditë e ishalla i gjeni familjet e juaja shëndosh e mirë.

Degjoni mirë disa prej nesh që jetojmë këtu!

Evropa na ka mbyllur, pa liberalizim edhe ky vit!

Advertisement Small

Flickr

  • Vicky Krieps (Phantom Thread - directed by Paul Thomas Anderson - 2017)
  • Climate change
  • Nena
  • Gipsyrythm
  • Caveat emptor
  • a (hu)go-see
  • Avida D. morbus melancholicae Lvcia
  • le strabisme inachevé de Lvcia
  • Rebecca

About Author

ThemeForest

Collaboratively harness market-driven processes whereas resource-leveling internal or "organic" sources. Competently formulate.

Footer Text

Radio Nostalgjia është Radio me seli në Zvicer, kryesisht jemi një radio me platform vetëm online dhe mundohemi ti argetojmë mira shqipëtarë anë e mbanë botës. Jemi shumë te lidhur edhe me diasporen tonë të dashur, të cilet kanë kontribuar dhe po kontribojnë shumë në trojet shqipëtare.