Kosova Lajme

Vitia kthen në punë sekretarin e Ministrisë së Shëndetësisë Naim Bardiqi

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia pasi mori detyrën, mori edhe vendimin e parë ku ktheu në punë ish-sekretarin e kësaj ministrie, Naim Bardiqin.

Vitia e ka shfuqizuar vendimin e Zemajt, ku kishte emëruar u.d të sekretarit Ardian Mehmetaj.

Bardiqi, do të kthehet në pozitën që kishte gjatë kohës sa Vitia ishte Ministër i Shëndetësisë.

Në vendim thuhet se arsyeja pse është pezulluar Bardiqi ka qenë përfundimi i procedurës disiplinore të iniciuar ndaj tij. /Telegrafi/

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Advertisement Small

Flickr

  • Blue umbrellas
  • appeal
  • Bocca della Veritä
  • boxx
  • Cleaning day
  • postscript
  • Not far away
  • Jeu de pommes
  • Happy landing

About Author

ThemeForest

Collaboratively harness market-driven processes whereas resource-leveling internal or "organic" sources. Competently formulate.

Footer Text

Radio Nostalgjia është Radio me seli në Zvicer, kryesisht jemi një radio me platform vetëm online dhe mundohemi ti argetojmë mira shqipëtarë anë e mbanë botës. Jemi shumë te lidhur edhe me diasporen tonë të dashur, të cilet kanë kontribuar dhe po kontribojnë shumë në trojet shqipëtare.