Kuzhina

Supë kremoze me brokoli sipas recetës së Jamie Oliverit

Supë shumë e shijshme, veçantë dhe kremoze!

Kjo supë e shijshme do t’ju gjallërojë në këto ditë të ftohta, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

– 1 thelb hudhre;
– 2 kërcej selinoje;
– 400 gr brokoli;
– vaj ulliri;
– 1 litër ujë mishi pule;
– djathë rikota.

Përgatitja:

Qëroni dhe pritni imët hudhrën dhe priteni edhe selinon dhe brokolin.

Nxehni pak vaj në tigan dhe fërgoni hudhrën dhe selinon rreth dy deri tre minuta, pastaj shtoni brokolin dhe ujin e mishit.

Zieni edhe pesë deri dhjetë minuta.

Supën tundeni me mikser dhe qitni erëza.

Në fund, sipër thërrmoni djathin rikota.

Mund ta zbukuroni edhe me fletë mente. /Telegrafi/

About the author

admin

Komento

Click here to post a comment

Advertisement Small

Radio Nostalgjia

Radio Nostalgjia është Radio me seli në Zvicer, kryesisht jemi një radio me platform vetëm online dhe mundohemi ti argetojmë mira shqipëtarë anë e mbanë botës. Jemi shumë te lidhur edhe me diasporen tonë të dashur, të cilet kanë kontribuar dhe po kontribojnë shumë në trojet shqipëtare.