Horoskopi

Shenjat nga ato më komunikative

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)
Kjo shenjë Ajrore është e udhëhequr nga Mërkuri. Ata thjeshtë nuk mund vetëm të flasin. Të folurit është sikur frymëmarrje për Binjakët dhe mendjet e tyre të shpejta i lënë ata të ndërrojnë temat aq shpesh sa është e nevojshme për të vazhduar bisedën.
Binjakët pothuajse mund të lidhen me të gjithë dhe nuk e kanë problem ta udhëheqin bisedën ose të bien dakord me diçka që ja vlen, edhe nëse nuk kanë shumë njohuri për këtë temë.

Dashi (21 Mars – 19 Prill)
Dashi impulsiv dhe i zjarrtë mund të mos jetë shenja më oratore e Zodiakut, por kur kanë diçka për të thënë, ju më mirë besoni se të gjithë përreth do ta dëgjojnë atë.
Dashi mund të bërtasë ndaj gjithkujt dhe gjithçka, dhe ata do ta mbajnë atë deri sa të përfundojnë pjesën e tyre. Dikush nuk pajtohet me ta? Bëhuni gati për një debat të gjatë dhe të zhurmshëm!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)
Të ndershëm, entuziastë dhe me vend, Shigjetari do të shprehet për orë të tëra në lidhje me temat e tyre të preferuara (të cilat janë me qindra për çdo ditë). Shigjetari është një mësues i shkëlqyer, edhe pse mund t’ju duhet që t’i ndalni dhe t’i ktheni mbrapa; ata tentojnë që të dalin para vetes dhe të tjerëve.
Mënyra më e mirë për t’ja mbyllur gojën Shigjetarit është që t’u jepni atyre një libër të ri ose t’i ofroni atyre që të mësojnë diçka për të cilën nuk kanë dëgjuar kurrë më parë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)
Si një nga shenjat më të vetëdijshme emocionale, dëshira më e madhe e Peshqve do të ishte që të gjithë të jenë në gjendje të lexojë zemrat e njëri-tjetrit pa qenë e nevojshme të thuhet me fjalë. Fatkeqësisht, ne të gjithë nuk e kemi këtë dhunti natyrore, kështu që duhet të flasim për të shprehur ndjenjat tona.
Peshqit kanë shumë ndjenja. Nëse u jepni atyre një mundësi për t’u hapur, ata do t’ju tregojnë gjithçka në lidhje me të … dhe ndoshta pastaj do t’ju tregojnë gjithçka për pjesën tuaj.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)
Për Luanin, gjithçka është një shfaqje. Ata nuk kanë aq shumë biseda sa të vihen në një akt të improvizuar. Luani pëlqen të tregojë histori, të bëjë njoftime madhështore dhe të kënaq shoqërinë.
Gjithashtu, ju do të keni mundësi që të flisni, por do të duhet të prisni radhën tuaj. Nëse Luani është në listë, atëherë do t’ju duhet që të prisni ca kohë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)
Ujori është një shenjë tjetër Ajrore dhe shpesh gjenden në një podium duke mbledhur turmën për t’i kushtuar vëmendje disa problemeve kryesore të botës. Pastaj, edhe në një bisedë private, Ujori nuk mund të ndihmojë, por të mbajë fjalime.
Ata kanë bërë kërkimet e tyre. Ata vërtet interesohen për temën. Ata nuk mund të pushojnë derisa të gjithë të tjerët të kuptojnë se çfarë është duke u diskutuar.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)
Si shenjë e Ajrit, Peshorja mund të jetë një bisedues i vërtetë, por ata dinë edhe kur të dëgjojnë.
Peshorja është negociatori i Zodiakut, dhe dashuria e tyre për ekuilibër i bën ata një komunikues të shkëlqyeshëm. Ata kanë shumë për të thënë, por gjithashtu ata dinë të bëjnë kthesa në mënyrë që të gjithë të kenë mundësi për t’u dëgjuar.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)
Mërkuri është planeti udhëheqës i Virgjëreshës, kështu që ata gjithmonë kanë shumë gjëra në mendjen e tyre. Natyrisht pak nervoz dhe me ankth, ata jo gjithmonë mund të ndjehen të guximshëm për të folur, por vetëm bëju me dije që diçka po shkon keq, dhe ata do t’ju japin vëmendje për këtë.
Aftësitë analitike të Virgjëreshës nuk janë të krahasueshme kur bëhet fjalë për dhënien e kritikave të vlefshme.

Demi (20 Prill – 20 Maj)
Bisedat e vogla, shakatë budallaqe dhe vulgariteti janë tek Demi, por ata do të vazhdojnë me orë të tëra për artin e tyre të preferuar dhe pasuritë e tjera.
Sidoqoftë, pasi që Demi ka të bëjë me thithjen e më të mirës që jeta duhet të ofrojë përmes shqisave të tyre fizike, ata më shumë do të kalonin kohën duke provuar këto kënaqësi në vend që të flisnin për to.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)
Gaforrja e pëlqen intimitetin e tyre, kështu që ata ruajnë mendimet po aq me kujdes sa ruajnë pemën e shtëpisë së tyre. Ata vlerësojnë dikë që i kupton ata me të vërtetë.
Duhet ca kohë për të fituar besimin e Gaforres, por pasi ta keni arritur këtë nder, do të dëgjoni shumë për atë që po ndodh vërtet në zemrën dhe mendjen e tyre.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)
Bricjapi është shumë i zënë me punë për të humbur kohë me një bisedë joserioze. Ata nuk kanë asnjë problem të udhëheqin një takim biznesi ose të japin një raport produktiviteti, por nëse nuk ka asgjë për të thënë, pse duhet të thonë diçka?
Bricjapi mund të jetë më i mirë si një shkrimtar sesa folës. Nëse u jepet kohë për të zgjedhur fjalët e tyre, ata mund ta arrijnë pikën e tyre mjaft mirë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)
Akrepi e di se sa më shumë që dëgjojnë, aq më shumë mësojnë. Gjërsa të gjithë të tjerët po derdhin sekretet e tyre, Akrepi po mban shënimet. Ata mund ta përdorin këtë informacion më vonë ose jo, por kurrë nuk i dëmton që të dinë sa më shumë që të jetë e mundur për njerëzit e tjerë gjërsa luajnë letrat e tyre personale.
Akrepi rrallë nxjerr jashtë diçka pa dashje — të gjitha fjalët e tyre llogariten me kujdes për ndikimin e tyre të mundshëm.

TOP10 Albanian Hits

TOP10 Albanian Hits

Ergebnisse anzeigen

Wird geladen ... Wird geladen ...

Reklama