Horoskopi

Shenjat më gënjeshtare nga 1 deri 12

1. Demi (20 Prill – 20 Maj)
Eshtë për t’u habitur që dikush prej shenjës së Tokës gjithashtu mund të jetë plotësisht i mbushur me gënjeshtra, por ja që kjo është e vërteta. Demi do të përpiqet të rrotullojë tabelat nëse dyshojnë se mashtrimi i tyre do të zbulohet. Ata do t’ju ndezin gazin dhe do t’ju bëjnë të mendoni se ju jeni në gabim.
Plani më i mirë i veprimit me një Dem i cili është i prirur të gënjejë është të merrni gjithçka si shaka pa kripë. Ata mund të jenë gënjeshtarë ekspertë kur ata duan.

2. Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)
Binjakët janë shumë të aftë për të qenë të shoqërueshëm dhe komunikues të mirë. Por kur t’i bashkoni këto dy karakteristika, ju njihni dikë që është i mbushur me gënjeshtra.
Ata do t’ju tregojnë se sa madhështor ju dukeni, edhe kur nuk ndiheni mirë. Ata ju tregojnë të gjitha llojet e gënjeshtrave të lehta për t’ju bërë juve që të ndjeheni të qetë. A është e drejtë nga ana e tyre që ta godasin me qëllim egon tuaj nëse kjo ju bën të ndjeheni më të qetë?
Në të vërtetë ata nuk janë keqdashës, por thjesht e kanë shumë të lehtë të gënjejnë. Dhe ndërsa ju mund të mendoni se ata kanë motive të mëvonshme, e keni gabim.

3. Luani (23 Korrik – 22 Gusht)
Një pjesë e të qënit një Luan është të jenë në gjendje të ndërtojnë vetë, edhe nëse kjo do të thotë të ekzagjerojnë. Ata do të mbushin rezymenë e tyre dhe do t’i japin vetes arritje të cilat nuk i kanë, ose mund të pretendojnë që kanë lexuar ose parë diçka, në mënyrë që të mos duken jo inteligjent.
Luanët mund të thonë thashetheme dhe tregime të mëdha. Nëse është e nevojshme ndonjë gënjeshtër për ta bërë një histori më interesante, atëherë Luani nuk e ka asnjë problem ta shtojë atë. Nëse ata mburren me diçka që ndoshta nuk duket e vërtetë, atëherë me siguri nuk është ashtu.

4. Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)
Virgjëresha do të gënjejë nëse bëhet fjalë për mbrojtjen e imazhit të tyre ose të ruajtjes së vetvetes. Ata nuk duan të tregojnë se janë trokë, por kjo duket më e bukur sesa të tregojnë se nuk i japin kurrë para hua askujt. Dhe ju e dini që ata nuk e kanë ndalur ose humbur telefonin, ata thjesht nuk kanë dashur të flasin me juve.
Kur një Virgjëreshe i bëhet mjaftueshëm, vini re se si ata nuk do të jenë në gjendje të ju shikojnë në sy.

5. Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)
Një Peshore do t’ju gënjejë në mënyrë që të shmangë një konflikt ose të mos ju lëndojë. Ata do të jenë të parët që thonë se sa shkëlqyeshëm janë ndjerë mbrëmjen e kaluar, gjërsa ata po mendojnë të mos përsëritet kurrë në të ardhmen.
Peshoret janë simpatikë, por nëse vazhdojnë t’ju flasin me pseudonime të ëmbla edhe nëse ju u keni treguar disa herë emrin tuaj, atëherë kjo është për shkak se e kanë harruar atë dhe nuk duan të duken budalla.

6. Dashi (21 Mars – 19 Prill)
Dashi nuk është gënjeshtar i madh; ata përgjithësisht bëjnë gjëra mizore dhe të pamundura për të cilat thonë se bëjnë. Ata mund të krijojnë të vërtetën nëse është e nevojshme për të fshehur paditurinë e tyre dhe të vazhdojnë bisedën.
Nëse ju po flisni për një temë për të cilën ata nuk dinë asgjë, në vend që ta pranojnë këtë, ata thjesht do të tundin kokën dhe do të thonë gjëra të tilla si “Wow” ose “E vërtetë”. Gjithashtu, ata mund të pretendojnë se janë të interesuar në atë që ju jeni duke thënë kur në të vërtetë duan që ju të ndërprisni të folurit në mënyrë që ata të flasin.

7. Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)
Akrepët e çmojnë ndershmërinë e tyre, por mund të jenë tepër të mbushur me veten. Ata mund të thonë se nuk puthen dhe nuk tregojnë, por nëse ndjehen sikur u duhet të garojnë në “dhomën e tregimeve”, ata do të zbukurojnë përfundimisht historitë e tyre të pushtimit seksual.
Nuk është gënjeshtër, është thjesht tendosje e së vërtetës dhe kjo nuk do të thotë se kurrë nuk do të jetë e vërtetë.

8. Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)
Gaforret mund të jenë të mbushura me gënjeshtra kur shkëputen me dikë në linjën klasike “Nuk jeni ju, jam unë” kur në të vërtetë atyre ju është bërë mjaftueshëm me ju. Ata nuk duan të lëndojnë ndjenjat tuaja për të ditur se ju më nuk jeni tërheqës ose thjeshtë nuk ndjehen të afërt më me ju.
Gaforret janë të mirë dhe me të vërtetë nuk duan të mbeten “i keqi” në çdo situatë, kështu që ata do të gënjejnë për të shmangur këtë ndjesi.

9. Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)
Të gjitha përvojat e reja dhe emocionuese që Shigjetarët thonë se i kanë përjetuar, ato vërtetë i kanë bërë, dhe nuk janë ndër ata që kursejnë ndjenjat e dikujt nëse mund të jenë të paqarta.
Sidoqoftë, ata mund të jenë të dobët në premtimet e tyre dhe në vend që të tregojnë se nuk mund t’i përmbushin, ata thjesht do të gjejnë arsye. Premtimet e thyera prapë janë mashtrime, edhe nëse nuk janë me qëllim të keq.

10. Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)
Edhe pse Bricjapët ndonjëherë mund ta tendosin pak të vërtetën, nuk janë plotësisht gënjeshtarë. Ata mund të thonë se kanë talent ose aftësi në intervista pune të cilat nuk i kanë, ose mund t’i tregojnë një klienti se mund ta përfundojnë projektin më shpejtë sesa në të vërtetë, por nuk është e lehtë për ta.
Ata mund t’i tregojnë partnerit të tyre se janë një kombinim perfekt pasi që kënaqen duke shkuar së bashku në muze ose duke shikuar filma të huaj, por e vërteta është se ata më me qejf do të qëndronin në shtëpi për të shikuar seriale superheronjësh në Netflix.

11. Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)
Peshqit nuk duan t’i bëjnë njerëzit të ndihen keq, kështu që nëse dikush i pyet se si janë, atëherë ata edhe nëse janë keq, do të thonë se janë mirë. Ka më shumë të ngjarë që Peshqit të besojnë se të tjerët janë të mbushur me gënjeshtra sesa të shpërthejnë ato të tyre.
Nëse ata thonë se i duan miqtë tuaj, ndoshta kufizojnë ndërveprimet që Peshqit kanë me ta për një kohë, derisa ata të mund të pushojnë sa duhet për të parë nëse me të vërtetë i pëlqejnë ose të paktën mund t’i tolerojnë ata.

12. Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)
Ujorët janë më të prirur të gënjejnë veten e tyre se kushdo tjetër. Ata mund të thonë se po heqin dorë nga gruri ose bulmeti dhe më pas mund t’i shihni me një sanduiç apo me një gotë qumësht. Me të vërtetë e kanë ndërmend të fillojnë punën javën tjetër, por data e fillimit vazhdon të shtyhet.
Ata janë të zgjuar dhe e dinë që gënjejnë veten, por prapë do ta urojnë veten për mendimin për të ndërmarrë një hap drejt arritjes së një qëllimi të ri.

TOP10 Albanian Hits

TOP10 Albanian Hits

Ergebnisse anzeigen

Wird geladen ... Wird geladen ...

Reklama