Femra

Femra e vërtetë ka celulit dhe ka tepricë kilogramësh: Këto dama tërësisht e kanë ndryshuar botën e modës!

Ato janë krenare me format e tyre, por janë të sigurta në një gjë – femra e vërtetë nuk është e përsosur!

Ato nuk janë të përsosura, kanë celulit, tepricë kilogramësh por janë krenare me to.

Edhe pse ai vend dikur ka qenë i rezervuar vetëm për femrat më të hajthme, ato kanë arritur ta gjejnë veten në faqet e para të revistave kryesore botërore, transmeton Telegrafi.

Tara Lynn

Është personazh shumë i popullarizuar i modës kohëve të fundit. Ajo ka zbukuruar shumë faqe të para të revistave dhe thotë se është krenare për trupin e saj.

Kate Upton

Edhe pse nuk bën pjesë ndër modelet ‘plus size’, agjencitë e kanë konsideruar që nuk është mjaftueshëm e hajthme, mirëpo ajo ka qenë e vendosur dhe megjithatë ka arritur sukses të madh në botën e modës. Ajo është edhe manekine edhe aktore.

Ashley Graham

Ajo nuk ka aspak turp nga format e saj të mrekullueshme dhe thotë se çdo grua duhet të ndihet mirë në lëkurën e saj.

Nadia

Nadia është blogiste, disenjatore mode dhe manekine nga Orlando në Floridë.

Denise Bidot

Është manekinia e parë ‘plus size’ që eci në pasarelë në Javën e Modës 2014.

Robyn Lawley

Ishte 18 vjeç kur aplikoi në një agjenci për manekinet me madhësi më të madhe në Australi, sepse mendoi se nuk ia vlen të provohet dhe të përpiqesh të jesh e hajthme me çdo kusht.

Myla Dalbesio

Është manekine, artiste dhe shkrimtare amerikane.

Marquita Pring

U bë personazhi mbrojtës e Levis në 2011-n, dhe shumë shpejt u shfaq në edicionin italian të Vogue.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment

Advertisement Small

Flickr

  • RER B
  • Gare de l'Est
  • rue de Rivoli
  • Set on Pont Neuf
  • la République
  • Montorgueil aux Quatre saisons
  • Porcin aux Halles
  • Shakespeare & Co
  • kind of story

About Author

ThemeForest

Collaboratively harness market-driven processes whereas resource-leveling internal or "organic" sources. Competently formulate.

Footer Text

Radio Nostalgjia është Radio me seli në Zvicer, kryesisht jemi një radio me platform vetëm online dhe mundohemi ti argetojmë mira shqipëtarë anë e mbanë botës. Jemi shumë te lidhur edhe me diasporen tonë të dashur, të cilet kanë kontribuar dhe po kontribojnë shumë në trojet shqipëtare.